Atasam İç Sayfa

CANİK ve SAMSUNSPOR'A GÜZEL HABER

11 Mayıs 2020 Pazartesi 17:05
CANİK ve SAMSUNSPOR'A  GÜZEL HABER
samsun1965.xyz/yczHrib0

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu aldığı karar ile tüm liglerin sonlandırıldığını duyurdu.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm liglerin şampiyon ilan edilmeden ve küme düşme olmadan sonlandırıldığını duyurdu. Türkiye'de voleybol liglerinin de iptal edildiği gün içerisinde açıklanmıştı.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Federasyon yönetim kurulu olarak liglerimizi sonlandırmış bulunuyoruz. Hiçbir ligimizde şampiyon ilan edilmeyecektir.dedi.


Ligdeki sıralamanın mevzuata göre belirleneceğini kaydeden Türkoğlu, "Sezon öncesi belirlenen statüdeki ligden düşme ve çıkma işlemleri uygulanmayacaktır." ifadelerine yer verildi.

Gelecek sezonki lig yapısının kulüp mali denetim ve lisans talimatı olmak üzere ilgili mevzuata göre olacağını anlatan Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Basketbol için en hayırlı kararlardan biri olduğuna inanıyorum. Her  zaman ekip olarak önümüzdeki dönemleri yılları planlayan ekip olmuştuk. 1,5 aylık süreci kurtarmaktansa önümüzdeki birkaç yılı kurtarmak adına  daha sağlıklı adımlar atmamız gerektiğine karar verdik. Nitekim böyle bir karar aldık. Bu kararlarımızı kulüplerimizle istişare ederek aldık. Bundan sonraki süreçte önümüzdeki 2-3 ayı en sağlıklı şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Verdiğimiz karar inşallah Türk basketboluna hayırlı olmuştur."

Kulüplerin ligler direktörüyle fikir alışverişi yaparak kararların alındığını kaydeden Türkoğlu, "16 takımımızın 13'ü liglerin bu şekilde sonlandırılmasıyla ilgili dönüş yaptı. Kadınlarımızda ise 13 takımın 11'i ligin sonlandırılmasıyla dönüş yaptı. Bu çerçevede böyle bir karar aldık." değerlendirmesinde bulundu.


Pandemiden dolayı önlerini göremediklerini anlatan Türkoğlu, "Bu kararla herkesin önünü daha sağlıklı göreceği durum olacak. Herkesin hazırlanma imkanı olacak." şeklinde konuştu.Bu karar ile Bayanlar Süper Ligde yer alan ve aldığı başarısız sonuçlarla küme düşmesi haftalar öncesinden belli olan Samsun Canik Basket takımı gelecek sezon da aynı ligde yer alabilecek. Bir başka Samsun temsilcisi Samsunspor ise ligler devam ederken küme düşmeme mücadelesi veriyordu. Kırmızı Beyaz Siyahlı ekip gelecek sezon da 1.Lig'de yer alabilecek.

İlginizi Çekebilir

Samsun 1965 Haber | Samsun Haber

Son Dakika Haberler

İLK RAKİP KOCAELİSPOR

Öne Çıkan Haberler

KİM BU ÜNLÜ ?

Manşet Haberler

İLK RAKİP KOCAELİSPOR