Atasam İç Sayfa

SERGİSİNİ SOSYAL MEDYAYA TAŞIDI

25 Nisan 2020 Cumartesi 21:00
SERGİSİNİ SOSYAL MEDYAYA TAŞIDI
samsun1965.xyz/XodfoVD8

SAMSUNLU PROFESÖR SERGİSİNİ SOSYAL MEDYAYA TAŞIDI

SAMSUNLU PROFESÖR SERGİSİNİ SOSYAL MEDYAYA TAŞIDI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Eker tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM'de sergilenmesi planlanan, "Yüzde 100 Mili Mücadele Sergisi" yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sergilenemeyince, evlerinden çıkamayan sanatseverler için sosyal medyada beğeniye sunuldu.

Eker, yaptığı açıklamada, Milli Mücadele'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında 6 şehirde ve İtalya'da düzenlenen kişisel resim sergisini, Kovid-19 nedeniyle 23 Nisan'da TBMM'de sergileyemediği için sanal ortama taşıdığını söyledi.

Yağlıboya tablo olarak 47 eserden oluşan sergiyi sosyal medyada sanatseverlerle buluşturduğunu belirten Eker, "Sergi, 19 Mayıs 1919 ve 23 Nisan 1920'nin 100. yılı için hazırlanmış kapsamlı bir projedir. Benim için sanatımda önemli bir süreç ifade etmektedir." dedi.

Projesinde Milli Mücadele, Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin destansı kahramanlıkları, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bulunduğuna işaret eden Eker, "Serginin en önemli özelliklerinden biri de Milli Mücadele'nin başlangıç şehirlerini ve Mustafa Kemal Atatürk'ün güzergahını takip etmesidir. Sanatseverler sergi salonuna gitmeden eserleri Youtube'dan görebilecek." ifadesini kullandı.

 

SERGİSİNİ SOSYAL MEDYAYA TAŞIDI
İlginizi Çekebilir

Samsun 1965 Haber | Samsun Haber

Son Dakika Haberler

BOLİ YİNE SAKATLANDI

Öne Çıkan Haberler

KİM BU ÜNLÜ ?

Manşet Haberler

BOLİ YİNE SAKATLANDI