Grandios İç Sayfa

O bir bulmaca sevdalısı

20 Aralık 2020 Pazar 18:10
O bir bulmaca sevdalısı
samsun1965.com/l/TzEawdPl

 

Yarım asırdır ilgi duyduğu bulmaca çözümü sayesinde kazandığı kitaplarla evinde bir kütüphane oluşturdu. Samsunspor Kulübü’nde uzun yıllardır müdür olarak görev yapan Metin Koçer için Bulmaca çözümü, bir hobi olmaktan çıkmış, adeta tutkuya dönüşmüş vaziyette…

TUTKUYA DÖNÜŞTÜ

Türk Silahlı Kuvvetlerinden Albay rütbesi ile emekli olan Metin Koçer aynı zamanda da bir kitap kurdu. Okuma alışkanlığını küçük yaşlarda edindiğini kaydeden Koçer, buna paralel olarak çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan her türden bulmacayı çözümleme konusunda oldukça iddalı. Yayıncıların zaman içerisinde yayınlanan bulmacalara ilginin artması için çeşitli ödüllerin dağıttığını belirten Metin Koçer, “Kendim için aslolan bulmacayı hatasız olarak çözümlemek. Verilen ödülden öte bunu yapabilmek beni ziyadesiyle mutlu ediyor” diye konuştu.

YÜZLERCE ÖDÜL

Gazete ve dergilerde yayınlanan bulmacaları çözenlere ilk başta çekilen kura ile çeşitli ev eşyasının armağan olarak verildiğini hatırlatan Metin Koçer, “ Zaman, zaman bu hediyelerden bana da çıktı. Artık bu tür hediyeler yerine daha değerli olan kitap hediye ediliyor. Zaten kitap tutkunu olan biriyim. Son yıllarda çözüp de gönderip, kurada da kazanma şansını elde edip kitaplığıma kazandırdığım çok sayı da eser oldu. ” dedi. Bazı gazetelerde yayınlanan bulmacaların zorluk derecesinin çok yüksek olduğunun altını çizen Metin Koçer, zaman zaman zorlandığını söyledi.

FAYDALARI ÇOK

Başta Cumhuriyet Gazetesi olmak üzere çözümü güç, çok zor bulmacaların hazırlandığını kaydeden Koçer, “ Bazen bir oturuşta, bazen da bir ya da iki günde çözüyorum. Ama yine de elimden kurtulamıyorlar. Şimdiye kadar çözemediğim hiçbir bulmaca olmadı. Bulmacanın insanın ruh halini yükselttiğini, stres azaltıcı özelliğini bulunduğunu, bunamayı önlediğini, sözlü becerileri geliştirdiğini, sosyaliteyi artırdığını, zevk ve mutluluk duygusu verdiğini söylemeden geçemeyeceğim. Bence herkes bu konuda kendini geliştirmeli” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Samsun 1965 Haber | Samsun Haber

Son Dakika Haberler

“PANDEMİ GÜNLERİMİZDE SANAT”

Öne Çıkan Haberler

KİM BU ÜNLÜ ?

Manşet Haberler

SAMSUNSPOR DAN SON BOMBA