Grandios İç Sayfa

“PANDEMİ GÜNLERİMİZDE SANAT”

12 Eylül 2021 Pazar 19:30

Atasam Atakum Tıp Merkezi Doktor ve Sağlık Çalışanlarınca üretilen Resim, Ahşap ve Taş Boyamaları düzenlenen bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

 

İki yılı aşkın bir süredir dünyayı ele geçiren Covid 19 Virüsü hayatı  zorlaştırdı. Hastalıkla mücadelede en yoğun çalışan kesim ise sağlıkçılar oldu. Samsun’da bulunan Atakum Tıp Merkezin de görev yapan doktor ve sağlıkçılar stresli günlerinden bir nebze uzaklaşmak amacıyla yeni bir yol denediler ve bunda da başarılı oldular. Emekli Resim Öğretmeni Figen Akyazıcı önderliğinde yağlı boya tablo, Ahşap ve Boyama eğitimi aldılar. Tıp Merkezi çalışanları kurs süresi bitiminde ürettikleri eserleri düzenlenen bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundular.

 

Serginin açılış konuşmasını yapan Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk iştiraklerinden dolayı misafirlere teşekkür etti. Öztürk çalışanların en zor günlerini sanat vesilesi ile kolay atlattığının altını çizerek, kendilerine bu konuda büyük destek veren Resim Öğretmeni Figen Akyazıcı’ya minnet ve şükran duyduklarını söyledi. Eser çalışmalarına katılanların aslında bugüne kadar hiç de bilmedikleri bir yeteneklerinin bu vesile ile ortaya çıktığının altını çizdi. Atakum Sağlık Grubu’nun Samsun’un en değerli markalarından biri olduğunun altını çizen Öztürk, “ Geride bıraktığımız 15 yıldan bugüne toplumun yaşam kalitesi yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlamak amacıyla; Hizmet verdiğimiz tüm sağlık hizmetlerinde tıbbi etik ve ilkelerden ödün vermeden hasta  haklarına saygı duyarak, gelişmiş sağlık teknolojisi ve tesisleri ile toplumun çoğunluğuna kaliteli, ulaşılabilir, kesintisiz ve güler yüzlü sağlık hizmeti sunuyoruz. 15 Yılda 10 Milyonu aşkın hayata dokunduk. Bundan büyük mutluluk duymaktayız “ diye konuştu.

Sergide konuşan Samsun Cumhuriyet Baş Savcısı  Mehmet Sabri Kılıç, “  Pandemi sürecinin yarattığı olumsuzluğu sanat çalışmaları yaparak gidermek taktir edilecek bir davranış. Ortaya konan eserler bunun açık bir göstergesidir. Sağlık Çalışanlarımıza karşı duyduğumuz saygı ve sevgi büyüktür. Yeteneklerini resim, ahşap ve taş boyamacılığında da gösterdiler. Baştan atasam ailesi olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına sevgi ve saygılarımızı iletiyorum” dedi.

 

Sergiye katılanlar yapılan çalışmaları büyük beğeniyle görme imkanı buldular. Samsun Cumhuriyet Baş Savcısı  Mehmet Sabri Kılıç, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum İlçe  Milli Eğitim MüdürüM. İrfan Yetik, Başkan Yardımcısı Şeref Aydın,Atasam Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tuğrul Akyazıcı, Atakum Vakıf Müdürü Şaban Özen, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Mehmet Bilgin, Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, Sevdamız Samsun Platformu Genel Başkanı Nuri Seven, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kadın Kolları Başkanı Havva Rendeci, Öz Sağlık Sendikası Samsun Şube Başkanı Köksal Sarı, Türk Sağlık Sendikası Samsun Başkanı Erdoğan Çakmak, Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Topsakal, Samsun Sakatlar Derneği Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, Pera Eğitim Kurumları Genel Müdürü Meltem Özçevik, Türkiye Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nergis Aydın, Optik Dünyası İmtiyaz Sahibi Caner Yılmaz, Pelitköy Muhtarı Fatma Yiğit ile seçkin davetli grubu katıldı.

 

Resim Altı:

1-2 Resim Öğretmeni Figen Akyazıcı ve Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk

3-Samsun Cumhuriyet Baş Savcısı  Mehmet Sabri Kılıç  Sergiyi gezdi

4- Savcı Kılıç ve Atakum Belediye Başkanı Deveci, Resim Öğretmeni Figen Akyazıcı’ya çiçek ve plaket taktim ettiler.

5- Sevdamız Samsun Platformu Genel Başkanı Nuri Seven Akyazıcı’ya Samsunspor forması hediye ettiler.

6-7-8-  Atasam Atakum Tıp Merkezi’nde bir hafta süreyle açık kalacak olan  sergiye ilgi büyük oldu.

İlginizi Çekebilir

Samsun 1965 Haber | Samsun Haber

Son Dakika Haberler

“PANDEMİ GÜNLERİMİZDE SANAT”

Öne Çıkan Haberler

KİM BU ÜNLÜ ?

Manşet Haberler

SAMSUNSPOR DAN SON BOMBA