Grandios İç Sayfa
32 YIL ARADAN SONRA BİR GÜNDE İKİ ANIT
samsun1965.xyz/mJNT5hhb

32 Yıldır yapılmayan, yapılması " daha erken " denilip engellenen, futbol şehitleri anıtı bir değil iki adet oldu ve aynı günde açıldı. Anıtların biri Millet Bahçesine, diğeri de 19 Mayıs Stadı önüne yerleştirildi.

Başkan Yüksel Yıldırım tarafından 32 yıl sonra şehrimize kazandırılan ‘Futbol Şehitleri Anıtı’nın açılışı yapıldı.

Kafilemizin 20 Ocak 1989’da geçirdiği kazada hayatını kaybeden Teknik Direktörümüz Nuri Asan, futbolcularımız Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve araç sürcümüz Asım Özkan anısına yaptırılan ‘Futbol Şehitleri Anıtı’nın açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptı.

İlk olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Bahçesi’ne yapılan ‘Samsunspor Anıtı’nın açılışını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ardından Yüksel Yıldırım’ın 19 Mayıs Stadyumu’na yaptırdığı ‘Futbol Şehitleri Anıtı’nın açılışına katıldı.

Açılış öncesi konuşan Bakan Kasapoğlu, 32 yıl önce yaşanan acının halen unutulmadığını belirterek, “32 yıl önce kaybettiğimiz değerli camiamızın mensuplarını rahmetle yad ediyorum. Aradan 32 yıl geçmesine rağmen yüreğimizi yakan, bizleri derinden etkileyen bir acıdır. Ayrıca Türkiye spor tarihinin de en acı ve üzüntülü günlerinden bir tanesidir. Bu vesileyle camiamıza bir kez daha başsağlığı diliyorum. Teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve şoför Asım Özkan, onları unutmadık ve unutmayacağız. Bu anıt o hüznün, o elim günün bir timsali olacak. Kulüpler, spor camiasının en önemli aktörleridir. Ait oldukları şehre, beldeye ayrı bir anlam, bütünlük kazandırırlar. Özellikle o şehrin insanıyla kuvvetli bir bağ oluşturma gücüne sahiptir. İşte Samsunspor da bu sembollerden birisidir. Bu acı da Samsun’un değil ülkemizin acısıdır” dedi.

Bu anıtın, vefa açısından önemli bir çalışma ve sembol olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Bu anıt bize o gün kaybettiğimiz sporcularımızı, dostluğu, kardeşliği ve sporcun centilmenlik yönünün en kadar önemli olduğunu hatırlatacak. Sporun sadece bir rekabet unsuru değil birleştiren gücünün ne kadar kuvvetli olduğunu hatırlatacak. Sporda bazen sevinirsiniz bazen de üzülürsünüz ama aslolan sevgidir, kardeşliktir, dostluktur. Bu güç ilelebet devam eder. Acılar bizleri birbirine kenetler, bu güzel anıt bu manada sevginin, dostluğun, kardeşliğin gücünün haykırması adına önemli bir sembol olacak. Bu anıtta emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu vesileyle spor şehir olan Samsun, her alanda yarınlara hızla ilerliyor. Her branşta Samsun’un yanındayız. Bir kez daha kaybettiğimiz camia mensuplarımıza rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilir

Samsun 1965 Haber | Samsun Haber

Son Dakika Haberler

BAL MÜJDESİ

Öne Çıkan Haberler

KİM BU ÜNLÜ ?

Manşet Haberler

BAL MÜJDESİ