Atasam İç Sayfa

UEFA'DAN FENERE 2 MİLYON EURO CEZA

23 Temmuz 2020 Perşembe 08:58
UEFA'DAN FENERE 2 MİLYON EURO CEZA
samsun1965.xyz/AjPiJ5Fm

Mali kiriterle uymayan kulüplere karşı herhangi bir yaptırım uygulayamayan, uygulamayan TFF'nin yapmadığını UEFA yapmaya devam ediyor. Kulüpleri yaptığı organizasyonlara katmayan UEFA bu kez para cezası kesmeye başladı. UEFA, Finansal Fair Play (FFP) kurallarına uymadığı gerekçesiyle Fenerbahçe'ye Avrupa kupaları gelirlerinden kesilmek üzere 2 milyon Euro para cezası verildiğini açıkladı.

UEFA'dan yapılan açıklamada, 2016'da imzaladığı FFP anlaşmasının kurallarını ihlal eden Fenerbahçe'nin 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında Avrupa kupalarından elde edeceği olası gelirlerden 2 milyon Euro kesintiye gidileceği kaydedildi.

Öte yandan UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu tarafından verilen karara ilişkin, sarı-lacivertli kulübün borçlarını 15 Ekim 2019'a kadar yeniden yapılandıramaması nedeniyle para cezasının 1 milyon Euro'ya düşme ihtimalinin gerçekleşmediği belirtildi.

Fenerbahçe  kulübü, UEFA'dan gelen ceza üzerine resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu ile 2016'da uzlaşma anlaşması imzalandığını hatırlatan Fenerbahçe yaptığı açıklamada, "Ancak Kulübümüz yapılan bu uzlaşma anlaşmasında, 2017/18 sezonunda en fazla 10 milyon € denk hesap açığı taahhüt ederken 57,5 milyon € denk hesap açığı vermiş ve anlaşmaya uyamadığımız gerekçesiyle Ceza Dairesi’ne sevk edilmişti.

Yeni Yönetim Kurulumuz, göreve geldiği Haziran 2018 döneminde Kulübün içinde bulunduğu finansal krizin basına yansıyan bir örneği olarak bu konuyu önlerinde bulmuş ve UEFA ile defalarca yapılan görüşmeler sonrasında (25 Mayıs 2019 tarihinde yapılan açıklamamızda belirttiğimiz) Yönetim Kurulumuz tarafından alınan aksiyonlar, UEFA tarafından değerlendirilerek Kulübümüzün UEFA müsabakalarından men edilmemesine karar verilmişti" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Samsun 1965 Haber | Samsun Haber

Son Dakika Haberler

İLK RAKİP KOCAELİSPOR

Öne Çıkan Haberler

KİM BU ÜNLÜ ?

Manşet Haberler

İLK RAKİP KOCAELİSPOR