Abone ol | Biyografi | Tüm yazıları
Resul AKÇAY

Doğru Karar

 

Çok değil kısa bir süre önce  yazdığım  yazıda bir konuya ciddi anlamda çomak sokmuştum…

Ne dediğimi, ne demek istediğimi kısa bir hatırlatma yaparak açığa kavuşturayım.

“Ertuğrul Sağlam ile yolların ayrılmasından sonra Samsunspor yeni bir hoca arayışları içerisine girdi, işin içinden zor çıktı. Yerel basın her zaman ki gibi hoca loto oynadı. Her gün bir, olmadı iki – üç ismi lanse etti. Tutturamadı tabi ki, hepsi ters köşe oldu yönetim Mehmet Altıparmak’ı göreve getirdi. Kuponlar elde patladı.  Bütün bunlar yaşanırken Samsunspor yönetimi yanında, yakınındaki ismi göremedi.

Recep Sermet Boyar…

Oysa sıkıntıya düşülen her zamanda kapısı çalınan bir isimdi. Ne zaman A takımın başına getirilse aldığı sonuçlar ve oynattığı futbol ile göğüs kabartan biri olmuştu. Yönetim onda göremediği, görmek istemediği boncuğu başkalarında aradı ve buldu. Samsunlu teknik adamların makus talihidir zaten sahipsizlik, değer görememe, boş verilme, hafife alınma halleri. Son örneği de Recep Sermet Boyer olmuştur”

Sanırım bu yazı birilerinin aklını başına getirdi, ya da kulağına su kaçırdı. Recep Samet Boyar ani bir karar ile  U19 takımındaki görevinden alındı ve A takım teknik kadrosuna dahil edildi. Bu iş Samsunspor yönetiminin son yıllarda aldığı en önemli ve doğru bir karardır. Olması gereken de zaten buydu. Recep hocanın A takımda görev alması için daha ne yapması gerekiyordu ki ?

Mehmet Altıparmak ve diğerleri bu noktaya nasıl gelmiş, nasıl aranan isimler olmuşsa Recep hoca’da bu kimliği sonuna kadar hak eden biri olarak karşımızda, yanı başımızda duruyordu. Hocanın da olgunluk göstererek Recep hoca ile birlikte çalışma isteği göstermesi taktire şayan bir durumdur. Zira görüyor ve biliyoruz ki, her teknik adam kendi ekibiyle görev alıp çalışmak istiyor. Kondisyonerinden, kaleci antrenörüne, yardımcılarından istatistik ekibine kadar takım olarak işlerini yapmak istiyorlar. Aralarına kendi rızaları dışında yabancı birini almak istemiyorlar.

Doğrudur, yanlıştır, tartışılır…

Ben inanıyorum ki rüştünü ispat eden Recep Samet Boyar Mehmet Altıparmak hocanın ekibinde çok faydalı olacak, gelişimini artıracaktır. Şahsen en büyük hayalim bir gün kendisini A takımın teknik patronu olarak görmek olacaktır. Samsun şehrinin yıllardır çıkaramadığı üst düzey teknik adam kişiliğine Recep hoca ile son verilmesi sevindirici bir olaydır.

Alınan bu kararın yazımla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bu fikirde yalnız olmadığımı görmek hoş bir şey. Samsunspor yönetimini tebrik ediyorum zira doğru olanı yaptılar. Bir tebrik de Recep hocaya gönderip yeni görevinde başarılar dileyeyim.

 

Yazarın diğer yazıları
Karizma Yerle Yeksan Oldu.16 Eylül 2021 Perşembe
Yap Boz7 Temmuz 2021 Çarşamba
Söylemler28 Haziran 2021 Pazartesi
Of Of, Play Off !16 Haziran 2021 Çarşamba
Fazlıhan Carus4 Haziran 2021 Cuma
Birden Çok Hata Yapıldı26 Mayıs 2021 Çarşamba
Hocaya Mektup20 Mayıs 2021 Perşembe
Uzatmalardayız9 Mayıs 2021 Pazar
Mutsuz Kazanımlar3 Mayıs 2021 Pazartesi
Her Şey Güzel Olacak28 Nisan 2021 Çarşamba

Samsun 1965 Haber | Samsun Haber

Son Dakika Haberler

“PANDEMİ GÜNLERİMİZDE SANAT”

Öne Çıkan Haberler

KİM BU ÜNLÜ ?

Manşet Haberler

SAMSUNSPOR DAN SON BOMBA