Grandios İç Sayfa

EKONOMİK KRİZ ETKİLEDİ

9 Nisan 2021 Cuma 13:17
EKONOMİK KRİZ ETKİLEDİ
samsun1965.com/l/Ck5b8D4f

Dünyadaki ekonomik sıkıntılardan, futbol ekonomisinin uğradığı bu zararlardan Yılport Samsunspor’un da etkilendiğini söyleyen Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Başkaları çok astronomik rakamlarda primler verirken, bizim oyuncularda böyle prim almak isterler. Bizim oyuncularımız için hiçbir zaman maddiyat, para ön planda olmamıştır” dedi


 

 

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, şampiyonluk hedefi olan takımların kentlerinde oyuncularına moral vermek için kampanyalar düzenlendiğini söyledi. Sağlam, "Futbolculara lig ortalamasının 3-4 katı prim vadederek Süper Lig özlemlerini gidermek istiyorlar. Lig gerçekten çok zorlu ve herkes de şampiyon olmak için çok istekli. Maalesef toplumda, taraftarlarımızın arasında ve kamuoyunda bir takım şöyle bir algı oluşmuş durumda. Bunu özeleştiri yapmak gerekirse kulüp olarak belki bizim de hatalarımız olmuştur. Bizim şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz rakiplerimiz bu işe 5 lira harcamışken biz 20 lira harcamış gibi görünüyoruz” dedi.

‘BİZDE ETKİLENDİK’

Sağlam, “Oralarda çok büyük sıkıntılar var da bizim burada her şey tıkır tıkır işliyor, her şey günü gününe yapılıyor. Sanki bu ekonomik sıkıntılardan Samsunspor hiç etkilenmemiş gibi dışarıdan buraya bakarken burada bir sefalık bir hayat yaşandığı, buralara çuvallarla paralar geldiği yönünde bir hava oluşmuştu. Samimiyetimle söylüyorum, böyle bir algı yanlış bir algı. Böyle bir durum gerçekte değildir. Dünyadaki ekonomik sıkıntılardan, futbol ekonomisinin uğradığı bu zararlardan bizim kulübümüzde çok ciddi anlamda etkilendi. Dolayısıyla futbol sektörünün uğradığı bu sıkıntıdan kulübümüz de etkilenmiştir” şeklinde konuştu.

‘SIKINTIYI BİRLİKTE GÖĞÜSLEYECEĞİZ’

Dönem dönem Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım’ın, oyunculardan destek ve yardım istediğini de ifade eden Sağlam, “Ödemelerle alakalı zaman istemiştir. Oyuncularımız da başkanımızın bir dediğini iki etmeden ‘bu kulüp bizim de kulübümüzdür. Dolayısıyla böyle bir sıkıntı varsa hep beraber göğüsleyeceğiz’ deyip de karakterli insanların yapması gerektiği şekilde kulübümüze destek olmuş bu anlayışı göstermiştir. Peşinat ödemelerinden maç başı ödemelerine kadar destek olmuşlardır. Başkaları çok astronomik rakamlarda primler verirken, bizim oyuncularda böyle prim almak isterler. Bizim oyuncularımız için hiçbir zaman maddiyat, para ön planda olmamıştır” ifadelerini kulandı.

İlginizi Çekebilir

Samsun 1965 Haber | Samsun Haber

Son Dakika Haberler

FİNAL SEYİRCİLİ OYNANSIN

Öne Çıkan Haberler

KİM BU ÜNLÜ ?

Manşet Haberler

FİNAL SEYİRCİLİ OYNANSIN